Jesteś tutaj


poniedziałek, 10 Listopad 2014

ZMIANY WE WNIOSKU O INDYWIDUALNE ROZLICZENIE ŚWIADCZEŃ

zobacz inne
Wersja do wydrukuwersja PDFwersja na czytniki ebook'ów
Zgodnie z nowym zarządzeniem Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia wniosek o indywidualne rozliczenie świadczeń udzielanych świadczeniobiorcy innej płci niż wskazuje na to profil komórki udzielającej świadczenie może złożyć oprócz lekarza także inna osoba z personelu medycznego.

Powiązane artykuły:

Rozliczanie świadczeń udzielonych świadczeniobiorcy:
a) innej płci, niż wskazuje na to profil komórki udzielającej świadczenie, albo
b) pełnoletniemu w ramach zakresów świadczeń z dopiskiem "dla dzieci" albo "dziecięcy", albo
c) w ramach umowy w rodzaju opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień świadczeniobiorcy w wieku poniżej 60 roku życia na oddziale psychogeriatrycznym - dokonywane jest na podstawie decyzji wydanej przez Dyrektora oddziału Funduszu, z którym świadczeniodawca zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Do tej pory z wnioskiem o rozliczenie świadczenia, w oparciu o wskazaną wyżej decyzję, mógł wystąpić jedynie lekarz. Zarządzenie Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 10 października 2014 r. zmieniające zarządzenie w sprawie wniosków o indywidualne rozliczanie świadczeń i Bazy Rozliczeń Indywidualnych Nr 64/2014/DSOZ zmienia treść wniosku, poprzez umożliwienie jego złożenia również przez personel medyczny, w sytuacji gdy świadczeniodawca nie zatrudnia lekarza w przedmiotowym zakresie.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 1 listopada 2014 r.

DARMOWA CYFROWA PRENUMERATA

raz w tygodniu, najważniejsze informacje prosto na Twojego maila

zamów już teraz
Lekarze mogą wykonywać swój zawód w ramach działalności leczniczej na zasadach określonych w...
Kasa fiskalna w gabinecie lekarskim pojawiła się od 1 stycznia 2010 r. Wtedy to weszło w życie...
Od 4 października WAŻNE ZMIANY w rozporządzeniu w sprawie recept. Podstawa prawna - Rozporządzenie...
Lekarz - właściciel gabinetu, jako posiadacz danych osobowych określony mianem administratora...

Prawo i Administracja w Medycynie

Naszą misją jest poprawienie kondycji podmiotów leczniczych poprzez przeniesienie na nasze barki pozamedycznych obowiązków lekarza. Pragniemy stać się miejscem, o którym będzie się mówiło, że jest przyjazne lekarzowi, które będzie polecane, ale przede wszystkim chcemy pozytywnie zaskakiwać poziomem naszych usług. Naszą pozycję osiągniemy dzięki ustawicznemu budowaniu wzajemnego zaufania oraz dostarczaniu rozwiązań dopasowanych do indywidualnych oczekiwań klienta.

668 042 066
bok@leximed.pl

Zarządzanie wiedzą Athentia Sp z o.o
Al. T. Kościuszki 103/105,   ​90-441 Łódź
​KRS: 0000482413  |  NIP: 7252071546


ochrona danych osobowych, polityka bezpieczeństwa, kontrole GIODO prawo w medycynie, radca prawny, kancelaria prawna kursy i szkolenia dla lekarzy strony internetowe, projektowanie www dokumentacja medyczna, komputer w gabinecie lekarskim, oprogramowanie dla gabinetu lekarskiego