Jesteś tutaj

nfzZmiany we wniosku o indywidualne rozliczenie świadczeń

poniedziałek, 10 Listopad 2014
Zgodnie z nowym zarządzeniem Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia wniosek o indywidualne rozliczenie świadczeń udzielanych świadczeniobiorcy innej płci niż wskazuje na to profil komórki udzielającej świadczenie może złożyć oprócz lekarza także inna osoba z personelu medycznego.


Spory z NFZ w zakresie zwrotu refundacji

Ważne argumenty dla lekarzy będących w sporze z NFZ w zakresie zwrotu refundacji z tytuły wystawienia recepty na leki refundowane po okresie obowiązywania umowy z NFZ. Do dużej rzeszy lekarzy dotarło w tym roku pismo z Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ wzywające do zapłaty znacznych kwot tytułem odszkodowania należnego Narodowemu Funduszowi Zdrowia z tytułu wystawiania recept refundowanych po okresie obowiązywania podpisanej z NFZ umowy na wystawianie recept na leki refundowane...


Informatyzacja ochrony zdrowia: Oplątani siecią, czyli lekarz w służbie komputera

środa, 1 Październik 2014
Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że wprowadzenie systemu EWUś połączone było z wprowadzeniem informatora ZIP. O ile system EWUś ułatwia monitorowanie ubezpieczenia pacjenta, zdejmując z barków lekarzy odpowiedzialność za jego ewentualny brak, o tyle ZIP wydaje się być przede wszystkim narzędziem kontroli lekarzy. Na stronie systemu ZIP mamy 4 zakładki: „ Twój Portal”, „Gdzie się leczyć?”, „Rejestr Usług Medycznych” i „ Prawo do świadczeń (EWUś)”. Najbardziej interesująca jest oczywiście zakładka o Rejestrze Usług Medycznych, w której można sprawdzić „ historyczne dane o leczeniu i finansowaniu leczenia, gromadzone od 2008 r. przez Narodowy Fundusz Zdrowia”.

Prawo i Administracja w Medycynie

Naszą misją jest poprawienie kondycji podmiotów leczniczych poprzez przeniesienie na nasze barki pozamedycznych obowiązków lekarza. Pragniemy stać się miejscem, o którym będzie się mówiło, że jest przyjazne lekarzowi, które będzie polecane, ale przede wszystkim chcemy pozytywnie zaskakiwać poziomem naszych usług. Naszą pozycję osiągniemy dzięki ustawicznemu budowaniu wzajemnego zaufania oraz dostarczaniu rozwiązań dopasowanych do indywidualnych oczekiwań klienta.

668 042 066
bok@leximed.pl

Zarządzanie wiedzą Athentia Sp z o.o
Al. T. Kościuszki 103/105,   ​90-441 Łódź
​KRS: 0000482413  |  NIP: 7252071546


Subskrybuj RSS - nfz

ochrona danych osobowych, polityka bezpieczeństwa, kontrole GIODO prawo w medycynie, radca prawny, kancelaria prawna kursy i szkolenia dla lekarzy strony internetowe, projektowanie www dokumentacja medyczna, komputer w gabinecie lekarskim, oprogramowanie dla gabinetu lekarskiego