Jesteś tutaj


poniedziałek, 1 Grudzień 2014

KASA FISKALNA W GABINECIE OD 2015 ROKU.

zobacz inne
Wersja do wydrukuwersja PDFwersja na czytniki ebook'ów
Minister Finansów podpisał nowe rozporządzenie z dnia 4 listopada 2014 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestracyjnych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1544), które będzie obowiązywało w latach 2015-2016 r. Koniec zwolnień.

Powiązane artykuły:

W rozporządzeniu utrzymano na dotychczasowym poziomie limit kwotowy, którego przekroczenie spowoduje obowiązek zainstalowania kasy fiskalnej (20.000 zł), jednakże wyłączone z tego zwolnienia zostały usługi w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów (§ 4 pkt 2 lit. f rozporządzenia). Powyższe oznacza, iż lekarze oraz lekarze dentyści będą zobowiązani do ewidencjonowania za pomocą kasy fiskalnej sprzedaży na rzecz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej lub rolników ryczałtowych bez względu na wielkość tej sprzedaży.

 

 

 

 

Termin wprowadzenia kasy.

 

W przypadku podatników, którzy utracą prawo do zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania przed 1 stycznia 2015 r., obowiązujące będą terminy rozpoczęcia ewidencjonowania wynikające z przepisów obecnego rozporządzenia tj. po upływie dwóch miesięcy następujących po miesiącu, w którym podatnik przekroczył wartość obrotu w kwocie 20 000 zł. (§ 8 ust. 1 rozporządzenia).

W przypadku podatników, którzy do końca 2014 r. nie przestaną spełniać warunków do zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej na podstawie obecnie obowiązujących przepisów, zobligowani będą do rozpoczęcia ewidencjonowania z dniem 1 marca 2015 r (§ 8 ust. 2 rozporządzenia).

 

Ważne.

 

 

Obowiązek ewidencji sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej nie dotyczy przypadku gdy sprzedaż jest dokumentowana za pomocą faktury między dwoma przedsiębiorcami lub dotyczy lekarza posiadającego kontrakt z NFZ. Decyduje źródło przychodu jakim jest konsument – pacjent. 

 


DARMOWA CYFROWA PRENUMERATA

raz w tygodniu, najważniejsze informacje prosto na Twojego maila

zamów już teraz
Lekarz - właściciel gabinetu, jako posiadacz danych osobowych określony mianem administratora...
Lekarze mogą wykonywać swój zawód w ramach działalności leczniczej na zasadach określonych w...
Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że wprowadzenie systemu EWUś połączone było z wprowadzeniem...
Od 4 października WAŻNE ZMIANY w rozporządzeniu w sprawie recept. Podstawa prawna - Rozporządzenie...

Prawo i Administracja w Medycynie

Naszą misją jest poprawienie kondycji podmiotów leczniczych poprzez przeniesienie na nasze barki pozamedycznych obowiązków lekarza. Pragniemy stać się miejscem, o którym będzie się mówiło, że jest przyjazne lekarzowi, które będzie polecane, ale przede wszystkim chcemy pozytywnie zaskakiwać poziomem naszych usług. Naszą pozycję osiągniemy dzięki ustawicznemu budowaniu wzajemnego zaufania oraz dostarczaniu rozwiązań dopasowanych do indywidualnych oczekiwań klienta.

668 042 066
bok@leximed.pl

Zarządzanie wiedzą Athentia Sp z o.o
Al. T. Kościuszki 103/105,   ​90-441 Łódź
​KRS: 0000482413  |  NIP: 7252071546


ochrona danych osobowych, polityka bezpieczeństwa, kontrole GIODO prawo w medycynie, radca prawny, kancelaria prawna kursy i szkolenia dla lekarzy strony internetowe, projektowanie www dokumentacja medyczna, komputer w gabinecie lekarskim, oprogramowanie dla gabinetu lekarskiego