Jesteś tutaj

ArtykułyKasa fiskalna w gabinecie lekarskim

niedziela, 7 Grudzień 2014
Kasa fiskalna w gabinecie lekarskim pojawiła się od 1 stycznia 2010 r. Wtedy to weszło w życie pierwsze rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 26 lipca 2010 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. Nr 138, poz. 930). Ówczesne przepisy przewidywały wtedy powstanie obowiązku ewidencjonowania obrotu za pomocą kasy fiskalnej dla lekarzy i lekarzy dentystów, jednak wprowadzały jednocześnie zwolnienie z obowiązku ewidencji według kryterium wysokości obrotu.


Podmioty lecznicze będą przekazywać dane oczekujących na świadczenia

poniedziałek, 10 Listopad 2014
Narodowy Fundusz Zdrowia przedstawił w celu wyrażenia opinii przez właściwe podmioty projekt zarządzenia w sprawie określenia szczegółowych komunikatów sprawozdawczych XML dotyczących list oczekujących. Projekt zakłada przekazywanie szczegółowych danych osób oczekujących, między innymi numer PESEL.


Dane osobowe w gabinecie lekarskim

czwartek, 16 Październik 2014
Lekarz - właściciel gabinetu, jako posiadacz danych osobowych określony mianem administratora danych osobowych ma obowiązek zastosowania środków technicznych i organizacyjnych zapewniających ochronę przetwarzanych danych osobowych odpowiednią do zagrożeń oraz kategorii danych objętych ochroną, a w szczególności obowiązek zabezpieczenia danych przed ich udostępnieniem osobom nieupoważnionym, zabraniem przez osobę nieuprawnioną...


Informatyzacja ochrony zdrowia: Oplątani siecią, czyli lekarz w służbie komputera

środa, 1 Październik 2014
Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że wprowadzenie systemu EWUś połączone było z wprowadzeniem informatora ZIP. O ile system EWUś ułatwia monitorowanie ubezpieczenia pacjenta, zdejmując z barków lekarzy odpowiedzialność za jego ewentualny brak, o tyle ZIP wydaje się być przede wszystkim narzędziem kontroli lekarzy. Na stronie systemu ZIP mamy 4 zakładki: „ Twój Portal”, „Gdzie się leczyć?”, „Rejestr Usług Medycznych” i „ Prawo do świadczeń (EWUś)”. Najbardziej interesująca jest oczywiście zakładka o Rejestrze Usług Medycznych, w której można sprawdzić „ historyczne dane o leczeniu i finansowaniu leczenia, gromadzone od 2008 r. przez Narodowy Fundusz Zdrowia”.

Prawo i Administracja w Medycynie

Naszą misją jest poprawienie kondycji podmiotów leczniczych poprzez przeniesienie na nasze barki pozamedycznych obowiązków lekarza. Pragniemy stać się miejscem, o którym będzie się mówiło, że jest przyjazne lekarzowi, które będzie polecane, ale przede wszystkim chcemy pozytywnie zaskakiwać poziomem naszych usług. Naszą pozycję osiągniemy dzięki ustawicznemu budowaniu wzajemnego zaufania oraz dostarczaniu rozwiązań dopasowanych do indywidualnych oczekiwań klienta.

668 042 066
bok@leximed.pl

Zarządzanie wiedzą Athentia Sp z o.o
Al. T. Kościuszki 103/105,   ​90-441 Łódź
​KRS: 0000482413  |  NIP: 7252071546


Subskrybuj RSS - Artykuły

ochrona danych osobowych, polityka bezpieczeństwa, kontrole GIODO prawo w medycynie, radca prawny, kancelaria prawna kursy i szkolenia dla lekarzy strony internetowe, projektowanie www dokumentacja medyczna, komputer w gabinecie lekarskim, oprogramowanie dla gabinetu lekarskiego