Jesteś tutaj

AlertyKasa fiskalna w gabinecie od 2015 roku.

poniedziałek, 1 Grudzień 2014

W rozporządzeniu utrzymano na dotychczasowym poziomie limit kwotowy, którego przekroczenie spowoduje obowiązek zainstalowania kasy fiskalnej (20.000 złZmiany we wniosku o indywidualne rozliczenie świadczeń

poniedziałek, 10 Listopad 2014
Zgodnie z nowym zarządzeniem Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia wniosek o indywidualne rozliczenie świadczeń udzielanych świadczeniobiorcy innej płci niż wskazuje na to profil komórki udzielającej świadczenie może złożyć oprócz lekarza także inna osoba z personelu medycznego.


Nowa lista leków refundowanych

środa, 22 Październik 2014
Ministerstwo Zdrowia opublikowało w dniu 22 października 2014 r. nowy wykaz refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. W porównaniu do poprzedniego wykazu zaszło kilka zmian.


Zmiany w podstawowej opiece zdrowotnej

czwartek, 6 Listopad 2014
Dzięki wydanemu przez Ministerstwo Zdrowia rozporządzeniu wprowadzającym zmiany do świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, zwiększony zostanie dostęp do świadczeń POZ, skracając czas oczekiwania na wizyty u lekarzy. Wskazany akt normatywny zmienia też definicję lekarza przyjmującego deklaracje wyboru w jednym z załączników.


Rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie recept lekarskich

środa, 12 Listopad 2014
Od 4 października WAŻNE ZMIANY w rozporządzeniu w sprawie recept. Podstawa prawna - Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 11 września 2014r. (DU-2014-1239) zmieniające rozporządzenie w sprawie recept lekarskich. CO NOWEGO WPROWADZAJĄ ZMIANY? Możliwość wypisania ilości leku na 120 dniowy okres stosowania zamiast tylko na 90 dniowy jak dotychczas, oczywiście przy podaniu odpowiedniego dawkowania na taki okres. Na jednej recepcie można przepisać podwójną ilość leku recepturowego, a nie pojedynczą jak dotychczas.

Prawo i Administracja w Medycynie

Naszą misją jest poprawienie kondycji podmiotów leczniczych poprzez przeniesienie na nasze barki pozamedycznych obowiązków lekarza. Pragniemy stać się miejscem, o którym będzie się mówiło, że jest przyjazne lekarzowi, które będzie polecane, ale przede wszystkim chcemy pozytywnie zaskakiwać poziomem naszych usług. Naszą pozycję osiągniemy dzięki ustawicznemu budowaniu wzajemnego zaufania oraz dostarczaniu rozwiązań dopasowanych do indywidualnych oczekiwań klienta.

668 042 066
bok@leximed.pl

Zarządzanie wiedzą Athentia Sp z o.o
Al. T. Kościuszki 103/105,   ​90-441 Łódź
​KRS: 0000482413  |  NIP: 7252071546


Subskrybuj RSS - Alerty

ochrona danych osobowych, polityka bezpieczeństwa, kontrole GIODO prawo w medycynie, radca prawny, kancelaria prawna kursy i szkolenia dla lekarzy strony internetowe, projektowanie www dokumentacja medyczna, komputer w gabinecie lekarskim, oprogramowanie dla gabinetu lekarskiego